Lot n° : 1562 | Estimation : 30 - 40€
VEDROSI (Johann Jakob). Manuale antiquitatis, hoc est, Examen placidum, et orthodoxum rationum conversionis (verius perversionis) Ioh. Georgii Rhaeti, quibus suam ab Evangelio Iesu Christi fugam ex antiquitate, & doctoribus reformatis incrustare conatus est [.] Tiguri [Zurich], Schaufelberger, 1668.
Petit in-4 de [24]-204-[10] pp. Vélin ivoire, dos lisse, titre manuscrit au dos (reliure de l'époque).
Rare édition suisse protestante (avec mention ancienne manuscrite en haut du titre "Opus protestanticum !").
Petites usures au dos.
Lot n° : 1562
Adjuge : 40 €
Petites usures au dos.